Fırat Üniversitesi Teknofest'te Yerini Aldı

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, kapılarını İstanbul Havalimanında 7'nci kez açtı.

Fırat Üniversitesi Teknofest'te Yerini Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla, teknoloji geliştiren bir Türkiye için 6 yıldır düzenlenen ve 5'inci yılında uluslararası bir boyut kazanan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Türkiye'nin milli teknoloji ekosisteminde kritik rol oynayan bakanlıkların, başkanlıkların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının, akademik kurumların ve medya şirketlerinin de aralarında bulunduğu 117 kurumla birlikte gerçekleştiriliyor.

27 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan TEKNOFEST İstanbul’da Fırat Üniversitesi de stant açarak misafirlerini ağırlıyor. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan AKPINAR ile öğretim üyeleri ve öğrenciler Üniversite standında ziyaretçilere Fırat Üniversitesi ile ilgili çeşitli bilgiler veriyor.

332 bin takım ve bir milyondan fazla yarışmacının katıldığı TEKNOFEST 2023 Teknoloji yarışmasına; Fırat Üniversitesinden 76 takım başvuruda bulunmuş, 8 takım ise tüm aşamaları geçerek, TEKNOFEST İstanbul finaline adını yazdırmıştı.