'Fabrikayı peşkeş çekmek mi istiyorlar'

Chp Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ Şeker Fabrikası Müdürünün görevden alınması ile ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu.

'Fabrikayı peşkeş çekmek mi istiyorlar'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü’nün görevden alınmasına geçtiğimiz günlerde düzenlenen pancar alım kampanyası programına çağrılmış olmam ve orada yapmış olduğum konuşma gerekçe oluşturmuş olabilir. Elazığ halkının tamamını ilgilendiren konulardaki programlara davet edilmemem için pek çok kez sarf ettikleri çaba zaten hemşehrilerimizin malumudur.
Ancak fabrika müdürünün görevden alınmasının asıl gerekçesi 20 yıldır  özelleştirme kapsamında olan ELAZIĞ Şeker  Fabrikası’nın 2021 yılında üretim kapasitesini artırarak başarılı işler yapması nedeniyle özelleştirme kapsamından çıkarılmış olmasıdır.
Fabrika, 2021 itibariyle 206 bin ton pancar işlemiş ve 106 gün boyunca alım kampanyası yapmıştır.  Bu süre içerisinde 27 bin 890 ton kristal şeker üretimi yapılmış 8 bin 430 ton melas 58 bin 150 ton ise yaş pancar posası elde edilmiştir. Bunun karşılığında üreticilerimize ürün bedeli olarak  95 milyon lira ödeme yapılmıştır. 
Böylesine başarılı bir yönetim gösteren insanları görevden aldırmak ancak “özelleştirme” adı altında 70 milyar dolar gibi ülke tarihinin en büyük yağmasına sebep olmuş zihniyetin yapacağı iştir.
Vurgun yapamadıkları için yeni bir senaryo ile müdürü görevden aldırıp fabrikayı peşkeş çekmek mi istiyorlar?"dedi.