Emniyet Genel Müdürlüğünden Başarılı Operasyonlar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, suç örgütü üyelerine yönelik Elazığ dahil 56 ilde düzenlenen 'Kafes' operasyonlarında 150 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden Başarılı Operasyonlar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ve Mali Şube Müdürlükleri tarafından  Elazığ dahil olmak üzere 56 ilde suç örgütü üyelerine yönelik eş zamanlı "Kafes" operasyonları düzenlendi.

Operasyonlarda 150 Kişi Gözaltına Alındı

Tefecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına yönelik nitelikli dolandırıcılık, kişilere karşı nitelikli dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma, resmi ve özel belgede sahtecilik, vergi usul kanununa muhalefet ve parada sahtecilik suçlarını işlediği değerlendirilen 367 şüpheliye yönelik operasyonda 150 kişi yakalandı. Operasyonlarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ve bu suçlardan elde edildiği değerlendirilen çok miktarda para, çek ve senet ele geçirildi.

Operasyonları başarıyla gerçekleştiren polis memurlarını tebrik eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Aziz milletimiz müsterih olsun, halkımızın huzurunu kaçıran mali suç örgütlerine, organize suç örgütlerine ve çetelere nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerindeyiz, hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.