Elazığ'da Öğrenci Yurtları Yeni Döneme Hazır

2023-2024 Yükseköğretim yılının başlamasıyla şehrimize üniversite öğrenimi görmek için gelen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanan yurt yerleştirme sonuçları ile birlikte hareketlilik başladı.

Elazığ'da Öğrenci Yurtları Yeni Döneme Hazır
TAKİP ET Google News ile Takip Et

GSB Elazığ Yurtlarını tercih eden ve açıklanan sonuçlara göre tamamı yerleştirilen öğrencilerin online kayıt işlemleri tamamlanmış olup, fiziki kayıt için 25 Eylül tarihinden itibaren yurtların kapılarını açmasıyla birlikte kayıtlar devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden zaman zaman yapılan açıklamalarda Yurt Kapasiteleri, inşaat çalışmaları ve yeni döneme hazırlık aşamasında bir çok çalışma gerçekleştirilmiş olup GSB Elazığ Yurtları yeni döneme hazır hale getiriliyor. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; "Yeni eğitim öğretim dönemi başladı, İl Müdürlüğü olarak Yurtlarımızda bir çok faaliyet gerçekleştirdik ve bunları Siz Değerli Basın mensuplarımızla paylaşmıştık. Yeni dönem başlıyor inşallah bu sene de tempoyu bozmadan devam edeceğiz, Gençlerimizin vakit geçirdiği her nokta çalışmalar yaptık, yemekhaneler, peyzaj alanları, Genç Ofisler, Etüt Odaları spor sahaları gibi yerler kazandırdık. Öğrencilerimiz memleketlerinden gelmeye başladı, Elazığ’a ayak bastıkları ilk noktadan itibaren bizleri görecekler. 17 Gençlik Çalışanımız bu noktalara dağılmış durumdalar ve karşılamaya başladılar, Yurtlarımız da da Personellerimiz ile birlikte karşılaşama noktaları noktaları oluşturduk, ilk karşılamada ulaşım noktasında ve şehrimize ilk kez gelen öğrencilerimiz için ulaşım noktasında destek sağlıyoruz. Yoğun olarak Otogar ve Havalimanında karşılaşama noktaları oluşturduk, yine Yurtlarımız da Öğrenci ve Velilerimizi karşılaşama yöresel olarak Orcik, Badeö Şekeri, Ağın leblebisi ikramıyla karşılıyoruz. Eğitim süreleri boyunca da yanlarında olmaya, sorunlarıyla ilgilenmeye, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bir çok faaliyet ve programlarla gençlerimizle buluşacağız. Yeni Eğitim yılının gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, yeni yuvanıza hoş geldiniz diyoruz" ifadelerini kullandı.