Elazığ Valiliği'nden İptal Edilen Konser İle İlgili Açıklama

Elazığ'da 30 Eylül tarihinde Geleneksel Salçalı Köfte Festivali'nde sahne alacak olan İrem Derici konseri gelen tepkiler üzerine iptal edilmişti. Elazığ Valiliği, iptal edilen İrem Derici konseri ile ilgili yaptığı açıklamada, '4. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali kapsamında planlanan konserle ilgili olarak Valiliğimiz tarafından alınmış bir iptal veya yasaklama kararı bulunmamaktadır' denildi.

Elazığ Valiliği'nden İptal Edilen Konser İle İlgili Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanlığınca organize edilen Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın da sponsor olduğu Geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nin bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında 30 Eylül tarihinde Ünlü Sanatçı İrem Derici sahne alacaktı. Ünlü Sanatçı İrem Derici’nin 30 Eylül tarihindeki Elazığ konseri bazı siyasi parti ve STK’lar tarafından gelen tepkiler nedeniyle geçtiğimiz gün iptal edildi.

Elazığ Valiliği, iptal edilen İrem Derici konseri ile ilgili açıklama yaparak konserle ilgili herhangi bir iptal veya yasaklama kararlarının olmadığı duyuruldu.

Elazığ Valiliği’nin açıklamasında: “4. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali kapsamında planlanan konserle ilgili olarak Valiliğimiz tarafından alınmış bir iptal veya yasaklama kararı bulunmamaktadır” denildi. Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle: Bugün bazı Basın ve Yayın Organlarında "İrem Derici Konseri İptal Edildi" başlıklı haber üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı doğmuştur. 1-Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından düzenlenecek olan 4. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali kapsamında planlanan konserle ilgili olarak Valiliğimiz tarafından alınmış bir iptal veya yasaklama kararı bulunmamaktadır. 2-Öte yandan Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası tarafından yapılan festival alanı talebi Valiliğimizce uygun bulunmuş ve gerekli tahsis yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.