Elazığ Galericiler Derneği'nden Asılsız Paylaşımlara Sert Tepki

Elazığ Galericiler Derneği Başkanı Ahmet Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri son günlerde yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte özellikle sosyal medya üzerinden Galericiler Sitesi ile ilgili asılsız, mesnetsiz ve algı amaçlı yapılan paylaşımlara tepki göstererek, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı yıpratmak isteyenlere zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Elazığ Galericiler Derneği'nden Asılsız Paylaşımlara Sert Tepki
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Galericiler Sitesi Yönetim Ofisinde Haber Ayrıntı Gazetesine açıklamalarda bulunan Başkan Yıldırım şu ifadeleri kullandı;
"2016 yılında faaliyete giren Elazığ Galericiler Sitesi 104 esnafıyla birlikte hizmet vermektedir. Son günlerde özellikle kendilerine bir takım unvan yükleyen şahısların sosyal medya üzerinden Galericiler Sitesi’nin peşkeş çekildiği iddialarını üzülerek takip etmekteyiz. Özellikle şunu buradan ifade etmek istiyorum ki yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte arka planda mevcut Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'na "Çamur at izi kalsın" mantığı ile oluşturulmak istenen bu algıya son vermek istiyorum. Eski belediye başkanlarımızdan Süleyman Selmanoğlu’nun girişimleri ile 2014 yılında göreve gelen eski belediye başkanımız Mücahit Yanılmaz'ın döneminde Galericiler sitemiz faaliyete girdi. Bu dönemde sitemizin bulunduğu bölgede birçok eksik ve sorun vardı. Bu sorunların giderilmesi anlamında geçmiş dönemde görev yapan Dernek yönetimlerimizin de girişimleri ile sitemizi bir noktaya getirdik. O dönem Galericiler sitemiz kırsal ve sapa bir noktada kalıyordu. Ulaşım, lokanta vs. gibi birçok sosyal donatının eksikliğinden mağduriyetler yaşanmış, zaman içinde isimlerini az önce zikrettiğim eski Belediye başkanlarımız, yönetim kurulumuz ve üyelerimizin özverili çalışma ve emekleriyle sorunların üstesinden gelinerek, Galericiler sitemiz belli bir noktaya getirilmiştir. 2014-2019 yılları arasında görev yapan Mücahit Yanılmaz başkanımız döneminde tefe-tüfe oranına göre kiralarımızı ödeyerek iş yerlerimizde ikamet ediyorduk. Yine aynı dönemde dernek yöneticilerimizin girişimleri ile yapılan görüşmelerde üyelerimizin Türkiye'de diğer illerde ki örneklerde olduğu gibi Galericiler Sitesi dükkanlarının kiralanmaktan çıkarılarak, içinde resmi olarak oturan hak sahiplerine satışı talep edildi. Tabii bu sürece gelene kadar ilimizdeki esnaf odaları, cemiyetler, Dernek üyelerimizle haklı talebimizi Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'na ilettik. Kendisi de 2021 yılında esnaflarımızdan gelen haklı talebimize gerekli yasal mevzuatlar çerçevesinde Belediye Meclisi onayı ile satışının üyelerimize gerçekleştirilmesini sağlayarak karşılık verdi. Ben üyelerim ve meslektaşlarım adına tekraren Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'na teşekkür ediyorum.  “ifadelerini kullandı.

GALERİCİLER ESNAFI ÜZERİNDEN PRİM YAPMALARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Özellikle son günlerde sosyal medya platformlarından ne olduğu belirsiz hangi kulvarda olduklarını çok iyi bildiğimiz uzaktan klavye kahramanlığı yapan bazı şahısların çeşitli siyasiler tarafından yönlendirildiği bilgisine ulaştıklarını ifade eden Başkan Ahmet Yıldırım; Bizler şunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyoruz ki galerici esnafı üzerinden siyaset yapanlar gelip burada esnafımızı ziyaret ettiler mi? Burası siyaset üstü bir yerdir. Valisi de gelir, Belediye Başkanı da gelir, siyasetçisi de gelir. Geçtiğimiz günlerde üyelerimiz ile birlikte Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'nı sitemizde ağırladık. Başkanımızın geçen hafta  Galerici esnaflarımızla bir araya gelmesinden sonra kasıtlı olarak bu kirli asılsız,mesnetsiz paylaşımlar yapılmaya başlandı “dedi.


YAMANOĞLU; ASIL HEDEF BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI

Belediye Başkanımızın sitemizi ziyareti sonrası sosyal medya üzerinden kara propaganda yapılmak istendiğini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Yamanoğlu ise şu ifadeleri kullandı;
2021 yılında satışı   gerçekleştirilen dükkanlardan Elazığ Belediyesi zarar ediyormuş gibi bir algı oluşturulmak istendi. Hatta bir tane klavye kahramanı o kadar fütursuzca bir yazı yazmış ki şu an dükkanların 9 trilyon olduğunu yazmış. Bende sosyal medyada kendimi tanıttım ve altına yorum yaptım. Gel sana yarı fiyatına verelim dedik. Olumsuz yorumları kaldırıyorlar. Bu tiplerin kimler tarafından kumanda edildiğini çok iyi biliyoruz. Bir diğeri de Kürekçi mi? Kayıkçı mı? ne olduğu belli olmayan sözde bir yazarın eskiden Belediye Başkanımıza danışmanlık yapıyormuş sözüm ona. Adama sormazlar mı hemşerim burada bir rant, peşkeş ya da olumsuz bir durum varsa neden o dönem müdahale ve itiraz etmedin diye. Çıkar ve menfaati biten bu klavye kahramanlarına Galericiler esnafı üzerinden prim yapmalarına müsaade etmeyeceğiz.2021 yılında burayı aldığımız zaman 3 tane üst segment araba geliyordu dönemin fiyatı ile bugünü kıyas etmek tabiri caizse ahmaklıktır “diye konuştu.

ERDEM; ASILSIZ PAYLAŞIMLARI ESEFLE KINIYORUZ

Müşterilerinin çoğunun şehir dışından olduğu, ilimize maddi ve manevi anlamda katma değer sağlayan, birçok insana iş ve ekmek kapısı olan, Galericiler Sitesi’nin kirli bir takım siyasi emellere alet edilmeye çalışılmasını kabul etmiyor, bu denli kendini bilmez insanlara Galericiler esnafı ve yönetim kurulu olarak her platformda gerekli cevabı vereceğimizi belirtmek istiyorum diyen Galericilerden Sorumlu Karma Oda Başkan Yardımcısı Hakan Erdem ise; Burada herhangi bir olumsuzluk yok. Burada ki niyet ve amaç galerici esnafımız üzerinden Belediye Başkanımızın asparagas haber ve paylaşımlarla yerel seçimler öncesi yıpratılmak istenmesidir. Buranın sosyal donatıları, güvenliği, lokanta ve kafesi Elazığ Belediyesine aittir. Satışı söz konusu değildir. Çevre illerimize de bakılacağı zaman bu tür uygulamaya geçen tek il olmadığımız görülecektir. Yapılan asılsız paylaşımları esefle kınıyorum “açıklamalarda bulundu.