Elazığ'da Öğrencilerden İyilik Seferberliği

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı İzzetpaşa kız öğrenci yurdunda kalan öğrencilerin iyilik seferberliği hız kesmeden devam ediyor.

Elazığ'da Öğrencilerden İyilik Seferberliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2021-2022 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte her ay düzenli olarak İzzetpaşa Kız Öğrenci Yurdunda kalan gönüllü öğrenciler İlimiz hayırsever esnaflarından topladıkları erzakları yurtta kolileyip önceden belirlenen yardıma muhtaç ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

GSB Elazığ Yurtlarında kalan öğrencilerin güzel bir dayanışma örneği gösterdiklerini belirten Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, ‘’Öncelikle ben İzzetpaşa Öğrenci Yurdunda kalan gönüllü öğrencilerimizi anlamlı davranışlarında dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimiz bu tür gönüllülük esaslı projelerle hem sosyal sorumluluklarını yerine getirerek yardımlaşma ve dayanışmayı öğreniyor hem de yardıma muhtaç ailelerin gönüllerine dokunarak onların hayır dualarını alıyorlar.Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak gerek Gençlik Merkezlerimizdeki gönüllü gençlerimizle gerekse yurtlarımızdaki gönüllü ordusu gençlerimizle bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Ben emeği geçen hayır sever esnaflarımıza ve öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.’’ ifadelerine yer verdi.