Elazığ'a Okul Yaptıran İBB'Ye Vekil Erol'dan Teşekkür

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, 24 Ocak depreminde hasar gören okullar yerine tam donanımlı bir okul yapacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Başkanı Ekrem İMAMOĞLU'nun talimatlarıyla İBB meclisine sunulan Elazığ'da okul yapma önergesi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi. Kararın ardından EROL, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisindeki tüm partilerin grup başkanvekillerini telefonla arayarak Elazığ halkı adına teşekkürlerini iletti. Ayrıca EROL, 342 kişiden oluşan İBB meclis üyelerine bir teşekkür mektubu yazdı.

Elazığ'a Okul Yaptıran İBB'Ye Vekil Erol'dan Teşekkür
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Teşekkür mektubunda Erol, şu ifadelere yer verdi; 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen ve başta Elazığ ve Malatya olmak üzere çevre illerde de etkisini gösteren 6, 8 büyüklüğündeki deprem ilimizi ve ülkemizi derinden etkilemiştir. Yaşanılan afet sonrası süreçte devletimiz, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, parti ayrımı gözetmeksizin bütün belediyelerimiz ile milletimiz güçlü bir dayanışma örneği sergilemiş, afetin yarattığı etkiler giderilmeye çalışılmıştır. Depremin hemen ardından Elazığ’da incelemelerde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU,  daha sonraki süreçte Elazığ halkı tarafından tarafımıza iletilen, ‘’ağır hasar gören ve yıkılan okullarımızdan birinin yerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının okul yaptırması’’ talebini olumlu karşılamış, Sayın Başkanımızın talimatları neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Elazığ Valiliği ve Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki bürokratik süreç başlatılmıştır. 
Bu itibarla, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin onayına sunulan Elazığ’a 24 derslikli okul binası, atölye binaları ve müştemilatları inşaatının yapılarak Milli Eğitim Bakanlığına teslim edilmesi önerisi Belediye Meclisince oybirliği ile kararlaştırılmıştır.
Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU’na ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olarak şahsınıza; Elazığ’daki depremin acısını bizlerle paylaşarak birlikteliğimizin daim kılınması ve Elazığ’daki öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için almış olduğunuz bu karar vesilesiyle en derin şükranlarımı sunarım" dedi.