Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü Elazığ'da Coşkuyla Kutlandı

Elazığ'da Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü münasebetiyle resepsiyon düzenlendi. Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyon davetliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü Elazığ'da Coşkuyla Kutlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman'ın ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyonda Vali Toraman ve protokol üyeleri davetlileri kapıda karşıladı.

Düzenlenen resepsiyona Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, MHP Elazığ İl Başkanı Yunus Bal, AK Parti Elazığ Kadın Kolları İl Başkanı Burcu Tüver, CHP Elazığ İl Başkanı Coşkun Cağlar Duran, Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal, Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş ve çok sayıda davetli katıldı.

VALİ TORAMAN: TARİHTEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE CUMHURİYETİMİZİ YAŞATMAYA VE BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Resepsiyon programında konuşma yapan Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, "Bütün imkansızlıklara rağmen milletimiz milli mücadelesiyle, istiklal harbiyle cumhuriyeti kurdu. Kurduktan sonra da şüphesiz pek çok badire atlattı. 100. yaşına kolay ulaşmadı. Büyük emeklerle bugünlere geldik. 100 yıllık cumhuriyetimizin arkasında binlerce yıllık bir tarih var. Tarihten aldığımız güçle bundan sonra aynı şuurla cumhuriyetimizi yaşatmaya ve bayramlarımızı kutlamaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Türkiye 100. yılına aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz. 2053, 2071,2123 belki bizler için uzak ama Cumhuriyetimiz için uzak olmayan tarihlerdir. İnşallah bu tarihlere aynı mutlulukla, kıvançla ulaşacağız. Şüphesiz yürüdüğümüz bu yol uzun ve çetin ancak yorulsak da, sendelesek de ayağa kalkıp yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarına, kurucu kadroya tarih boyunca verdiğimiz aziz şehitlerimize, vefat etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun, Türkiye Yüzyılı Kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü Elazığ'da Coşkuyla Kutlandı
Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü Elazığ'da Coşkuyla Kutlandı
Cumhuriyetimizin 100.Yıldönümü Elazığ'da Coşkuyla Kutlandı