Cimnastikçiler Mardin'e Gidiyor

Türkiye Cimnastik Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) müsabakaları için Elazığ Gençlik ve Spor Cimnastik takımı grup müsabakalarını Mardin ilinde yapacağı duyuruldu.

Cimnastikçiler Mardin'e Gidiyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Cimnastik Federasyonu Elazığ İl Temsilcisi Ahmet Polat, her yıl düzenlenen ANALİG müsabakalarının bu yılki ayağı Mardin ilinde düzenleneceğini bildirdi.

Polat, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’ Türkiye Cimnastik Federasyonumuzun 2024 yılı faaliyet programında yer alan ANALİG müsabakalarının yer ve tarihleri açıklandı. Bu bağlamda Malatya’ya yapılması planlanan ANALİG yarışmalarımız salonun tamamlanamadığından Mardin ilinde yapılacak. 23-25 Haziran tarihleri aralığında grup müsabakaları Mardin ilimizde gerçekleşecek. Büyük bir ihtimalle yarı final müsabakaları da Mardin ilinde gerçekleşecek. Malatya’da Türkiye Cimnastik Federasyonu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortaklığı ile yapılan Cimnastik salonunun inşaatı henüz tamamlanamadı. O nedenle yapılması gereken Doğu Anadolu grup ve yarı final yarışmaları Mardin, final ise Mersin illerinde yapılacak. Bizlerde öncelikle olarak grup yarışmalarına hız verdik. 5 kız, 4 erkek evlatlarımızla geçtiğimiz yıl gibi Elazığ’ın ismini finallere taşımak istiyoruz. Elazığ Cimnastik tarihinde bir ilki gerçekleştirerek finallere kalmıştık. Bu yıl yine aynı hedef ve arzu ile finallere gitmek için haftanın 7 günü Çok Amaçlı Spor Salonumuzda antrenörlerimiz nezdinde çalışıyoruz’’ dedi.

HEDEFİMİZ FİNALLER

Türkiye Cimnastik Federasyonu Elazığ İl Temsilcisi Ahmet Polat, ANALİG yarışmalarında hedeflerinin final olduğunu vurguladı.

Polat; ‘’9 sporcumuzla bu yıl ilimizi temsil edeceğiz. Geçtiğimiz yıl 8 sporcu ile üstün başarı elde ettik. Bu başarı bizim için artık daimi olmalı. Bu doğrultuda 2 antrenörümüzün yoğun temposu ile finallere gitme arzusundayız. 5 kız, 4 erkek olmak üzere 9 evladımızla Elazığ Gençlik ve Spor Cimnastik takımı olarak hem kız, hem de erkek olmak üzere iki dalda takım halinde Mardin ayağını geçip Mersin’deki finallere ismimizi yazacağız inşallah. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz başarı sonrası velilerin ilgisi bir hayli arttı. Alt yapımızı da bu doğrultuda güçlendiriyoruz. Bu sezon ve sonraki yıllarda sporcu sıkıntısı yaşamayacağız’’ dedi.