Çatışmaların Masum Kurbanları: Erol Keleş'ten Gazze'deki Çocuklar İçin Çağrı

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 4 Haziran'ın 'Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü' olarak ilan edilmesinin 42. Yıl dönümünde, dünya genelinde çatışmaların çocuklar üzerindeki yıkıcı etkilerine dikkat çekti.

Çatışmaların Masum Kurbanları: Erol Keleş'ten Gazze'deki Çocuklar İçin Çağrı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erol Keleş, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri; Birleşmiş Milletler tarafından, 4 Haziran 1982 yılında “Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü” ilan edilmiştir. Bu özel gün, dünya genelinde çatışmaların masum çocuklar üzerindeki yıkıcı etkilerini hatırlatmak ve bu durumun son bulması için farkındalık yaratmak amacıyla belirlenmiştir. Ne yazık ki, aradan geçen 42 yıla rağmen, masum çocuklar çatışmaların en büyük kurbanları olmaya devam etmektedir.”

Özellikle Gazze’de yaşanan trajediye dikkat çeken Keleş, İsrail saldırılarının çocuklar üzerindeki yıkıcı etkilerini şu sözlerle vurguladı:

“Ekim ayından bu yana devam eden İsrail saldırılarında, 15 bine yakın çocuk hayatını kaybetmiş ve binlercesi yaralanmıştır. Bu acı gerçekler karşısında, Gazze’deki çocukların yaşadığı vahşeti unutmamalı ve unutturmamalıyız. Savaşın masum kurbanları olan çocuklar için bir an önce barış ve adaletin sağlanmasını diliyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum.”

Erol Keleş’in konuşması, Gazze’deki çocukların yaşadığı trajediye çekmeyi amaçladı. Keleş, çocukların barış ve güvenlik içinde büyüyebileceği bir dünyanın inşa edilmesi gerektiğini belirterek, tüm tarafları barışa davet etti.