Bu zamlar ile esnaf sokakları aydınlanmaz

Elektronikçiler, Foğrafçılar, Saatçılar Esnaf odası başkanı Seyfettin Kara, bu zamların altından esnafımızın kalkması mümkün olmadığını belirterek, bu zamlar ile esnafın ışığı yanmaz, sokaklar aydınlanmaz çünkü vitrinin lambalarını söndürmek zorunda kalır dedi

Bu zamlar ile esnaf sokakları aydınlanmaz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elektronikçiler, Foğrafçılar, Saatçılar Esnaf odası başkanı Seyfettin Kara, bu zamların altından esnafımızın kalkması mümkün olmadığını belirterek, bu zamlar ile esnafın ışığı yanmaz, sokaklar aydınlanmaz çünkü vitrinin lambalarını söndürmek zorunda kalır. Bunların olmaması için esnaf için özel tarife uygulanmalı. Dolmuş, taksi, kamyon ve minibüsler kontak açamaz, marşa basamaz. Onun için ÖTV ve KDV indirime gidilmeli dedi.
 
ESNAF BAĞ-KUR PRİMİNİ ÖDEYEMEZ
Esnafın yapılan zamlar karşısında ve Aralık ayı için açıklanan enflasyon oranı yıllık 36.08 artarak, beklentinin de üzerinde son 19 yılın en yüksek oranı olarak kayıtlara geçtiğini dile getiren Elektronikçiler, Foğrafçılar, Saatçılar esnaf odası başkanı Seyfettin Kara, Bununla birlikte yeni yıla yüksek zamlarla girilmesi başta esnafımız olmak üzere tüm kesimleri olumsuz etkiledi. Zaten pandemide oldukça zor günler geçiren, BAĞ-KUR’unu, vergisini ve iş yerinin kirasını ödeyemeyerek zor günler geçiren esnafımız, bu zamların altından kalkamaz. Hatta dolabını çalıştıramaz, sokağı aydınlattığı vitrinlerinin lambalarını yakamayacak duruma gelir. Acilen esnafın bu durumu göz önüne alınarak zamlarda ve yeniden değerleme oranlarında esnekliğe gidilmeli. Elektrik ve doğalgazda esnafa özel tarife uygulanmalı"şeklinde konuştu.