Başkan Yıldırım: AK Parti Hükümetleri Şehrimizin Çalışma Hayatına ve Kalkınmasına Önemli Katkı Sundu

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a Elazığ'a yaptığı ziyaretten ötürü teşekkür etti.

Başkan Yıldırım: AK Parti Hükümetleri Şehrimizin Çalışma Hayatına ve Kalkınmasına Önemli Katkı Sundu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bakan Işıkhan'ın ziyaretinin Elazığ adına önemli olduğunun altını çizen Başkan Yıldırım, AK Parti kadrolarının her alanda Elazığ'a katkı sağlamayı sürdürdüğünü kaydetti.

Başkan Yıldırım konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Elazığ tarihi günlerini yaşamaya devam ediyor. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yol ve dava arkadaşları, AK Parti hükümetlerinin önemli isimleri şehrimize gelerek bizlere güç vermeyi sürdürüyorlar. Bu kapsamda son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Vedat Işıkhan'ı şehrimizde ağırladık. Hem esnaf ve vatandaş buluşmasında hem de iş dünyasıyla bir araya geldiği programda Bakanımıza ciddi bir ilgi ve teveccüh vardı. Kendisi de Elazığ'ımıza verdiği değeri programlarında defaten dile getirdi. Tabi Bakanımızın şehrimize yaptığı ziyaret, AK Parti hükümetlerinin Elazığ'ın çalışma hayatına ve kalkınmasına sunduğu önemli katkıları yeniden hatırlamamıza vesile oldu. Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı eliyle Elazığ'a 2002-2023 yılları arasında 23,7 Milyon TL yatırım yapıldı. 2002'den 2023'ün Aralık ayına kadar toplam 84.486 vatandaşımızı

İŞKUR aracılığıyla işe yerleștirildi.

2002'den günümüze kadar toplam 38.433 vatandașımız, mesleki eğitim kursları,

işbașı eğitim programları ve girișimcilik eğitim programlarından yararlandırıldı.

2014'ten itibaren engelli vatandaşlarımıza 1,6 milyon TL hibe desteği sağlandı.

2005'ten 2023'ün Aralık ayına kadar kısa çalışma ödeneği kapsamında

95,8 milyon TL ödeme yapıldı.

2009'dan itibaren 40.217 kişinin Toplum Yararına Programlardan yararlanması sağlandı. 2002'den 2023'ün Aralık ayına kadar işsizlik ödeneği kapsamında 312,3 Milyon TL ödeme yapıldı. Pandeminin olumsuz etkisinden çalışanlarımızı koruyarak gelir desteği

sağlamak için 2020'nin Nisan ayından 2023'ün Aralık ayına kadar 74 milyon

TL nakdi ücret desteği ödemesi yapıldı.

Aktif sigortalı sayısı son 21 yılda %116 seviyesinde artırıldı. 2002'den 2023'ün Kasım ayına kadar toplam 2 Milyar TL teşvik tutarı sağlandı. Yukarıda saydığım bir çok hizmet ve destek AK Parti eliyle şehrimize kazandırıldı. İnşallah Türkiye Yüzyılında bu gibi destekler artarak devam edecek ve aziz şehrimiz yeni yüzyılın yıldızı parlayan şehirlerinden biri olacak. Ben bu duygularla şehrimize teşriflerinden ötürü kıymetli Bakanımıza ve beraberindeki heyete şükranlarımı sunuyor, kendisine yoğun ilgi gösteren esnaflarımıza, vatandaşlarımıza ve iş dünyamızın değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum."