Başkan Şerifoğulları, Şıre Meydanı, Buğday Meydanı ve Kunduracılar Sokağı'nda, Tarihi Dönüşüme İmza Atacak

Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Elazığ'ın ticaretinin kalbinin attığı Şıre Meydanı, Buğday Meydanı ve Kunduracılar Sokağı'nda, tarihi bir dönüşüme imza atacak.

Başkan Şerifoğulları, Şıre Meydanı, Buğday Meydanı ve Kunduracılar Sokağı'nda, Tarihi Dönüşüme İmza Atacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Görev süresinin ilk 5 yıllık döneminde Elazığ’ın dönüşümüne ve gelişimine katkı sunan 116 projeyi hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde de marka projeleri Elazığ’a kazandıracak.

DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilikte Elazığ Vizyonu başlığı altında Elazığ'ın ticaretinin kalbinin attığı lokasyonu, tarihi dokusuyla buluşturmaya devam edecek Başkan Şerifoğulları, Tarihi Kapalı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı ve Saray Cami çevresinde yaptığı dönüşümü, önümüzdeki dönem şehrin tarihi değeri Şıre Meydanı, Buğday Meydanı ve Kunduracılar Çarşısı’nda da gerçekleştirecek.

ŞIRE MEYDANI, CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

Bu kapsamda Şıre Meydanı'nda faaliyet gösteren dükkanlarda cephe yenileme ve tek tip tabela düzenlemesi gerçekleştirilecek. Yeşil dokuyla zenginleştirilecek meydanda satış stantları oluşturularak meydan ve meydanla bağlantılı sokaklarda kaldırım yenileme ve aydınlatma çalışmaları yapılacak. Çalışmalarla birlikte esnaflar daha konforlu bir yerde hizmet verecek ve meydan cazibe merkezi haline gelecek.

BÖLGEYE TARİHİ BİR DOKU KAZANDIRILACAK

Tarihi Buğday Meydanı’nda da dükkanlarda cephe yenileme, tek tip tabela ve her işletme için teşhir stantları oluşturulacak. Çatı tadilatı, zemin yenileme ve aydınlatma çalışmaları da gerçekleştirilecek. Böylece bölgeye tarihi bir doku kazandırılarak, Tarihi Buğday Meydanı geleceğe armağan edilecek.

Tarihi Kunduracılar Sokak’ta yer alan dükkanlarda da aynı şekilde cephe yenileme, tek tip tabela, zemin ve kaldırım yenileme ile aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilecek.