Başkan Şerifoğulları, Engelsiz Bir Şehir İçin Çalışacak

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak, sosyal hayatta daha aktif olmalarına katkı sağlamak ve engelli vatandaşların her alanda yanlarında olabilmek adına yeni dönemde önemli projeleri hayata geçirecek.

Başkan Şerifoğulları, Engelsiz Bir Şehir İçin Çalışacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ENGELSİZ İLETİŞİM MASASI FAALİYETE GEÇECEK

Başkan Şerifoğulları, Engelsiz Şehircilikte Elazığ Vizyonu başlığı ile ilk olarak Engelsiz İletişim Masası'nı kurarak faaliyete geçirecek. Böylece engelli bireylerin sosyal hayatta daha aktif olmaları sağlanmış olacak.

ENGELLİ HAKLARI DANIŞMANLIĞI HİZMET VERECEK

Ayrıca, engelsiz buluşmalar temalı sempozyumlar, paneller, seminerler ve konferanslar düzenlenecek ve engelli vatandaşlara ve ailelerine yönelik hizmet verecek Engelli Hakları Danışmanlığı birimi hizmete başlayacak.

ENGELSİZ KÜTÜPHANE OLUŞTURULACAK

Engelsiz vatandaşların hizmet alımına yönelik hazırlanacak Engelsiz Kütüphane de yeni dönemde Başkan Şerifoğulları’nın projeleri arasında yer alacak. Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü arazisi içerisinde inşa edilecek Şehir Kütüphanesi bünyesinde, Engelsiz Kütüphane oluşturulacak.

ENGELSİZ PARK İNŞA EDİLECEK

Yine engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik inşa edilecek olan Engelsiz Park hayata geçirilecek ve yollarıyla, kaldırımlarıyla, toplu taşıma araçlarıyla engelsiz bir şehir oluşturulma hedefiyle çalışmalar gerçekleştirilecek. Ayrıca Evliliğe Giden Yolda Engel Yok projesiyle de belirlenen kriterler çerçevesinde yeni bir hayata başlayan engelli çiftlere destek sağlanacak.

ENGELSİZ KART İLE ÖZEL İNDİRİMLER UYGULANACAK

Elazığ Belediyesi Engelsiz Kart ile de Elazığ Belediyesi ve iştiraki şirketlerin hizmetlerinden engelli bireylere özel indirimler uygulanacak. Engel Yok Belediye Var projesiyle de ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü, motorlu ve tekerlekli sandalye, beyaz baston, konuşan saat, işitme cihazı ile hasta bezi desteği sağlanarak vatandaşların her alanda yanlarında olunacak.