Başkan Kartakgül, İrem Derici Adındaki İnsanın Şehrimize Gelmesini İstemiyoruz

Vefa Der Kurucu Genel Başkanı Zülfü Kartakgül, Elazığ'da düzenlenecek olan Salçalı Köfte Festivali için konser verecek sanatçıları eleştirdi.

Başkan Kartakgül, İrem Derici Adındaki İnsanın Şehrimize Gelmesini İstemiyoruz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vefa Der Kurucu Genel Başkanı Zülfü Kartakgül, Elazığ’da düzenlenecek olan salçalı köfte festivali kapsamında düzenlenecek olan konserlere davet edilen isimlerin, Elazığ halkının manevi değerleriyle uyuşmadığını söyledi.
 

KARTAKGÜL: İSTEMİYORUZ 
Başkan Kartakgül açıklamasında, “Festivaller düzenleyebiliriz. Şehrin tanıtımı açısından sizin bulunduğunuz kurumları, makamları tanıtma açısından faydalı olan programlar düzenleyebiliriz. Ama programlara davet edeceğimiz, çağıracağımız, aziz şehir Elazığ’a iştirak edecek isimlere hassasiyetle dikkat edilmesi gerekir. Aziz şehrimizin vatandaşları istemiyorlar. Bunun için 30 eylül tarihinde şehrimize gelecek olan bir İrem Derici adındaki insanın şehrimize gelmesini istemiyoruz. Bununla alakalı sivil toplum kuruluşunun bize vermiş olduğu yetkiyle bir tavsiyede bulunmak istiyoruz. 30 Eylül’de yapılacak programda o ismin şehrimize gelmemesi adına oda başkanımızın da hassasiyetle davranacağını, şehrimizin diğer siyasilerinin de bu konuda hassasiyet göstereceğine inanıyoruz. İrem derici denen vatandaşın şehrimize gelmesini istemiyoruz. Bulunmasını istemiyoruz. Yine 1 Ekim’de bir güzellik salonu açılışına geleceği ifade edilen ve burada konser düzenleyeceği ifade edilen geçmişteki simi Bebek Okan olan öyle tabirlendirilen sonradan selin ciğerci ismini alan kişinin de şehrimize gelmemesini tavsiye ediyoruz” dedi.