Başkan Karakuş, Valilik Eski Tas, Eski Hamam!

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş Tunceli Ak Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek isimli şahsın Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü İstisnai kadroyla işe başlatılmasına tepki göstererek Elazığ Valisi Ömer Toraman'a ''İktidara yirmi yıldır destek vermeyen Tunceli'ye izahının yapılamayacağı husus, iktidara yıllardır muazzam bir destek veren Elazığ'a nasıl izah edilecek merakla beklemekteyiz''dedi.

Başkan Karakuş, Valilik Eski Tas, Eski Hamam!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş Tunceli Ak Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Enes Somyürek isimli şahsın Elazığ Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü İstisnai  kadroyla işe başlatılmasına tepki göstererek Elazığ Valisi Ömer Toraman’a ’’İktidara yirmi yıldır destek vermeyen Tunceli'ye izahının yapılamayacağı husus, iktidara yıllardır muazzam bir destek veren Elazığ'a nasıl izah edilecek merakla beklemekteyiz’’dedi.
Bir dönem önceki  Elazığ Valisi Erkaya beyin yapmış olduğu devlet yönetimine yakışmayan eylemlerden birini de ne yazık ki yeni Valimiz tarafından yapılmış olduğunu hayal kırıklığı ile karşıladık. Sayın Vali Ömer beyin bu zamana kadar devlet ciddiyetiyle ilgili olarak göstermiş olduğu yönetim tarzı, son atamayla kanaatimizce yerle yeksan olmuştur. Devlet kadroları, parti adamlarının kısa yoldan memuriyet vasfı kazandırılması gereken yerler değil, ehliyetli ve liyakatli insanların yer alması gereken kadrolardır. Şimdiye kadar önemli önemsiz her konuda anında kamuoyunu aydınlatan basın açıklamaları yapan Elazığ Valiliği'nin konuya dair nasıl bir açıklama yapacağını merakla beklemekteyiz. Yapılan haberlere bakıldığında, Tunceli Valisinin, bu şahsın özel kalem müdürü istisnai kadroyla memur  yapılması talebine karşılık "ben bunun izahını vatandaşa yapamam" diyerek kabul etmediği atamanın, Elazığ Valiliği üzerinden yapılmış olması da biz Elazığlı vatandaşlara, Elazığlılara siyasetçi ve idarecilerimizin hangi gözle baktığını açıkça göstermektedir. İktidara yirmi yıldır destek vermeyen Tunceli'ye izahının yapılamayacağı husus, iktidara yıllardır muazzam bir destek veren Elazığ'a nasıl izah edilecek merakla beklemekteyiz. Aksi durumda her defasında dile getirilen "Elazığ iktidar tarafından çantada keklik olarak mı görünüyor" hususunun siyasiler ve idareciler tarafından benimsendiğini ortaya çıkaracaktır. Buradan bu atamanın zeminini hazırlayan idareci veya siyasetçi olanlara sesleniyorum. Siz böyle düşünmeye, böyle davranmaya devam ediniz. ilk seçimde sandıktan çıkacak olan sonuç ile Elazığ halkı sizlere gereken dersi verecektir’’dedi.