Başkan Işıkver'in Gazeteciler Bayramı Mesajı

Mhp Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle yazılı açıklamada bulundu.

Başkan Işıkver'in Gazeteciler Bayramı Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Işıkver su ifadeleri kullandı;

Ülkemizde basın tarihimizin en önemli olaylarından birisi olarak kabul edilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Basın; haber alma özgürlüğünün sağlanması ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi noktasında toplumun gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olarak, demokratik hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır.

Önemli aynı zamanda sorumluluğu olan bir mesleği icra eden basın mensuplarının; başta kişisel hak ve özgürlükler olmak üzere milli değerlere ve insan haklarına saygılı bir yayıncılık anlayışı içerisinde görevlerini yerine getirmeleri son derece önemlidir. 

Bu doğrultuda, kıymetli basın mensuplarımızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkelerinden taviz vermeden, toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları duyarlı haber ve faaliyetlerle, ilimize pozitif yönde katkı sağlamaya devam edeceklerine yürekten inanıyorum. 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, günün her saatinde mesai kavramı gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan değerli basın mensubu arkadaşlarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyor,  çalışmalarında başarılar diliyorum"dedi.