Başkan Demirci'den 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

BAŞKAN DEMİRCİ: BASIN DEMOKRASİMİZİN SİGORTASIDIR Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Demirci'den 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk basınından sansürün 24 Temmuz 1908 tarihinde kaldırılışının yıldönümünde, Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, halkın doğru haber alma hak ve hürriyetini sağlamak için emek veren tüm medya mensuplarının bu özel gününü kutladı.

“EN TEMEL İNSAN HAKLARINDAN HABER ALMA HAKKININ ETKİLİ ARACI BASINIMIZDIR”

24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım atıldığını ifade eden Başkan Demirci; “Basın demokrasimizin sigortasıdır. Haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz bu adımın bir göstergesi olarak, her yıl 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Hızla gelişen günümüz dünyasında etkinliği her geçen gün artan ve demokrasimizin ayrılmaz unsuru haline gelmiş olan basın ve yayın kuruluşlarımız, gerek dünyadaki gerekse ülkemizdeki gelişmeleri, doğru, tarafsız ve hızlı bir şekilde kamuoyunun bilgisine sunarak toplumu aydınlatmak gibi büyük bir görev ve sorumluluğu da üstlenmişlerdir. En temel insan haklarından haber alma hakkının etkili aracı basınımızdır. Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve toplumumuzda demokrasinin yerleşip güçlenmesine de katkı sağlamaktadır” dedi.

“BASIN, DEMOKRATİK TOPLUM DÜZENİNİN KORUNMASININ EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

Bu duygu ve düşüncelerle Başkan Demirci; Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Ülkemizin menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden, her türlü zor şartlar altında gelişen olayların kamuoyuna duyurulması, halkın bilgilendirilmesi ve aydınlatılması görevini yerine getiren, değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükler kapsamında objektif bakış açısı ile demokrasimiz adına son derece önemli bir görev üstlenen tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.