Başkan Ateş: 'Vatandaşımız Karnını Doyurmakta Güçlük Çekiyor'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Tarihi Kapalı Çarşı Esnafını ziyaret ederek sorun ve talepleri dinledi.

Başkan Ateş: 'Vatandaşımız Karnını Doyurmakta Güçlük Çekiyor'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Esnaflarla karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Ziyaret İl Başkanı Ateş;

“Görüyoruz ki Esnafımızın durumu içler acısı, hareketliliğin zirvede olması gereken kapalı çarşıda esnafımız iş yapamaz bir duruma gelmiş, siftah dahi yapamayan esnaflarımızla karşılaşıyoruz. Halkımızın ekonomik anlamda zor durumda olduğunun farkındayız. Temel gıda ürünlerini dahi almakta zorlandığını, nüfusun önemli bir kısmının yoksulluk değil, açlık sınırının altında bir gelirle yaşama mücadelesi verdiği bir dönemdeyiz. Akaryakıta yapılan yüksek zamlarla ÖTV ve vergilere yapılan zamlarla vatandaşlarımız dahi artık karnını dahi doyurmakta zorluk çekerken elbette ki esnafımızda iş yapamamaktadır” açıklamalarında bulundu.

MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARI HASRETLE BEKLENİYOR

Her kesimden vatandaşın Milli Görüş iktidarını hasretle beklediğini ifade eden Başkan Ateş Memur Maaşlarına Yapılan Zamlar İle İlgilide açıklamada bulundu, İl Başkanı Ateş;

 “Memur maaşlarına 2024 yılı için 2024 yılı için yüzde 15+10 2025 yılı için yüzde 6+5 artış yapılacağı açıklandı. Merkez Bankası’nın 2024 yılı enflasyon tahmininin dahi yüzde 33, 2025 yılı tahmininin ise yüzde 15 seviyesinde olduğu bir ortamda bu son derece düşük artış oranı büyük hayal kırıklığına yol açmıştır. Önümüzdeki iki yılda da yoksulluğa mahkûm edilen milyonlarca memurumuz, Merhum Erbakan Hocamızın Başbakan olduğu dönemdeki maaş zamlarını hatırlıyor ve Milli Görüş ruhuna hasret duyuyorlar, dolayısıyla Esnafımızda, Memurumuzda, İşçimizde, Emeklimizde Çiftçimizde her kesimden vatandaşımız Milli Görüş iktidarını hasretle bekliyorlar. Milletimizin derdiyle dertlenmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.