Başkan Alan, Elazığ OSB'deki Firma ziyaretlerine Devam Ediyor

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, ilimizin istidam ve üretime katkı sunan firma ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Alan, Elazığ OSB'deki Firma ziyaretlerine Devam Ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ OSB’de faaliyet gösteren ve İlimiz ekonomisi ile ihracatına önemli katkılar sunan  firma ziyaretlerine Özel Fantezi İplik Fabrikasıyla başlayan Başkan Alan, firma yetkilisi Vefa Özel’den bilgiler aldı.
İlimizde Çin ile rekabet edebilecek bir fabrikanın bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Alan şunları söyledi:
“İlimizin daha çok kalkınması  için teşvik kapsamına alınması önemli ama yeterli değil.  Bu kanunun getirdiği imtiyaz ve fırsatları yatırımcılara anlatmamız ve Elazığ’ı cazip hale getirmeniz lazım. Fabrika sahibi Vefa beyle yapmış olduğumuz görüşmede 70 milyon euroluk bir yatırım yaptığını öğrendik. Ancak sektörün kalifiye eleman sıkıntısı çekiyor olması bizleri üzdü. Bizler, ilimize gelen yatırımcıların gerektiğinde eli olacağız, ayağı olacağız kolu olacağız, kulağı olacağız, Ankara'daki temsilcileri olacağız.  Bence Vefa Bey bir Elazığlı olarak Elazığ'a vefasını göstermiş ve vazifesini yerine getirmiş.  Ben de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Vefa Bey'e yatırımları için teşekkürlerimi iletiyorum”

Başkan Alan’ın Elazığ OSB’de ziyaret ettiği ikinci işletme ise EM Erenler Mobilya oldu.
İşletmede özellikle kadınların çalıştığını görmekten mutlu olduğunu ifade eden Başkan Alan, ilimizde işsizlik sorunundan çok kalifiye elaman sorunu olduğunu dile getirdi.
Devletimiz ilimizi teşvikte 6. Bölge kapsamına aldığını ve bununla birlikte ilimizde ciddi bir yatırım atağı yaşandığına dikkat çeken Başkan Alan, ilimizi daha cazip hale getirmek amacıyla milletvekillerimiz ve ilimiz yöneticileriyle birlikte yeni yatırımcıları çekecek adımlar atılması konusunda Elazığ TSO da dahil herkese büyük görev düştüğünü ifade etti.
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ın fabrikalarını ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden EM Erenler Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı  Seyfullah Eren, Başkan Alan’a teşekkür etti.
 Fabrikada 150 kişiye istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını ifade eden EM Erenler Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Nurullah Eren,  Başkan Alan’a işletmelerini ziyareti ve sunduğu plaketten dolayı teşekkür etti.