Akpınar Mahallesindeki Çalışmaların Yüzde 60 'ı Tamamlandı

Elazığ Belediyesi, Akpınar Mahallesi'ndeki vatandaşların aileleri ile birlikte keyifle vakit geçirebileceği Yeni Yaşam Alanı ve Rekreasyon Projesi'nin inşa çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında çalışmaların yüzde 60 'ı gerçekleşti.

Akpınar Mahallesindeki Çalışmaların Yüzde 60 'ı Tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Akpınar Mahallesi başta olmak üzere Sarayatik ve Çarşı Mahallelerini birbirine bağlayan ve kavşak bir noktada bulunan alanda süs havuzu, bisiklet yolu, EPDM yürüyüş yolu ve oyun alanlarının yapımı tamamlandı. Gösterilerin sergileneceği mini amfitiyatro alanı oluşturuldu. Kafeterya binasının kaba inşaatının tamamlanması ile yeni yaşam alanında çalışmaların %60’ı tamamlandı. Kent mobilyalarının montajının yapılması ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Akpınar, Sarayatik, Kültür ve Çarşı Mahalleleri sakinleriyle, vatandaşların rahatça kullanabileceği ve şehrimize nefes aldıracak yeni bir yatırım daha hayata geçmiş olacak.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Yapımı devam eden yeni yaşam alanının mahallelerine değer katacağını ifade eden vatandaşlar ise Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlularına teşekkür ettiler.

AKPINAR MAHALLESİ YENİ YAŞAM ALANI VE REKREASYON PROJESİ BÜNYESİNDE NELER VAR?

Şehir insanına nefes aldıracak ve merkezde yaşayan vatandaşların yeni buluşma noktası olacak yaşam alanı bünyesinde; amfitiyatro, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeterya, kaskat havuzlar, kameriyeler, çocuk oyun grupları, fitness alanları ve pergoleler ile oturma alanları yer alacak.

Akpınar Mahallesindeki Çalışmaların Yüzde 60 'ı Tamamlandı