Akıncılar Derneğinden Perinçek'e Tepki

Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek'in Peygamber efendimiz Hz.Muhammed ile ilgili olarak yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Akıncılar Derneğinden Perinçek'e Tepki
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Sadak şu ifadelere yer verdi;

Milyarlarca Müslümanın önderi Hz. Muhammed ile kendisini mukayese etme saygısızlığında bulunan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Perinçek’in küstah ifadelerine tepkiler devam ediyor.
Perinçek’in bu hadsiz benzetme ve sözlerine bir tepki de Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak’tan geldi.
Vatan Partisi’nin bulunduğu nokta ile Peygamber Efendimiz ’in dönemini mukayese etme cüretinde bulunan Perinçek’e tepki gösteren Sadak, bu tip söz ve benzetmelerin, normal bir insanın söylemesinin mümkün olmadığını bu sözleri söyleyenin akıl ve ruh sağlığının terinde olmadığını dile getirdi.
Sadak açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 
“Kendi siyasi başarısızlıklarını gölgelemeye acziyetlerini örtmeye, halk tabanında karşılık görmemenin ruh haliyle zırvalama özgürlüğünü kullanan Perinçek’in kendisini Peygamber Efendimiz ile mukayese etmesi akıl ve iz’andan uzak deli saçması beyanlardır. Kendilerinin başarısızlıklarını gölgelemeye yönelik bu açıklamalarından dolayı Perinçek’i  kınıyor ve özür dilemeye davet ediyoruz”dedi.