Akademik Becerilere Giriş ve Proje Yönetimi' TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2021 Eğitimleri Fırat Üniversitesi'nde Başladı.

Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde Sağlık Bilimleri alanında Lisans eğitimi gören öğrenciler için 'Akademik Becerilere Giriş ve Proje Yönetimi' TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2021 eğitimleri başladı.

Akademik Becerilere Giriş ve Proje Yönetimi' TÜBİTAK Bilim Okulu Elazığ 2021 Eğitimleri Fırat Üniversitesi'nde Başladı.
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Eğitim Programına Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri fakültelerinden Fırat Üniversitesi’nden 23, il dışından ise 21 öğrenci kabul edildi. 

Kongre Merkezi'nde düzenlenen eğitim programının açılışına; Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Akademik Becerilere Giriş ve Proje Yönetimi” TÜBİTAK Bilim Okulu Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mete ÖZCAN, eğitmenler ve öğrenciler katıldı.

Eğitim programının açılış konuşmasını yapan Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. Mete ÖZCAN, program hakkında bilgi verdi. 

Prof. Dr. Mete ÖZCAN, “Bilim okullarımız 2016 yılında ilk başvurumuzu gerçekleştirmemizle başladı. 2018-2021 yılları arasında etkinliklerimizi gerçekleştirdik. Başlangıçta Tıp Fakültesi öğrencilerine yönelik hazırlanan eğitimleri daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve diğer sağlık fakültelerinden öğrencilerin yoğun talepleri üzerine çalışmaları gerçekleştirdik” dedi.

Üniversitelerin temel görevlerine dikkat çeken Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ise, Üniversitelerin Ar-Ge faaliyetleri noktasında çok ciddi bir yarış halinde olduklarını ifade etti.

Prof. Dr. Mehmet YILMAZ: “Üniversitelerin 3 temel görevi var. Öğretim faaliyetleri, Ar-Ge faaliyetleri ve toplumsal Katkı faaliyetleri. Üniversiteler Ar-Ge faaliyetleri noktasında çok ciddi bir yarış içerisindeler. Biz de sürekli takip ediyoruz. Bölgedeki üniversitelere de bakarak durumumuz nedir diye kontrol etmeye çalışıyoruz. Ama sürekli bizim bir taze kana ihtiyacımız var. Üniversitemizde proje potansiyeli olan araştırmacı hoca havuzuna öğrencileri de ekleyerek arttırmanın derdindeyiz” dedi.

Konuşmaların ardından eğitim programına emeği geçenlere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ tarafından teşekkür belgesi verildi.

Dört gün boyunca devam edecek olan proje kapsamında; Prof. Dr. Selim KUTLU, Prof. Dr. Ahmet AYAR, Prof. Dr. Nurettin AYDOĞDU, Prof. Dr. Süleyman SANDAL, Prof. Dr. Sinan CANPOLAT, Prof. Dr. Mete ÖZCAN, Doç. Dr. Suat TEKİN ile Doç. Dr. Kenan KORAN eğitimci olarak katılacak.