Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ülkemizde son yıllarda yaşanan afetlerde ve felaketlerde başta Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Valiliğin talimatıyla tüm tesislerini, yurtlarını, gençlik merkezlerini ve personelleriyle üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmek için çalıştı.

Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

24 Ocak 2020 Elazığ depreminde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü vatandaşlara geçici barınma için spor salonlarını, tesislerini ve gençlik merkezlerinin kapısını açtı. Vatandaşlara Psikososyal destekler vererek depremin izlerini bir nebzede olsa silmek için çalıştı. Aynı zamanda Elazığ depreminde çevre illerden gelen emniyet mensuplarını, AFAD çalışanlarını, gönüllüleri, UMKE ekiplerini, Kızılay ekiplerini ve daha birçok kişiyi birçok STK’yı yurtlarda misafir etti.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan Covid-19 pandemisinde yine yuttlarda sağlık ekiplerini, cezaevi çalışanlarını ağırladı. Aynı zamanda İzzetpaşa Öğrenci Yurdunu izolasyon yurdu yaparak Covid-19’a yakalanmış olan vatandaşların izolasyon sürecini yurtta geçirmelerini sağladı.

7,7 ve 7,6 şiddetinde merkez üssü Kahramanmaraş olan depremde de yine personelleriyle deprem bölgelerinde olurken yine deprem bölgesine 18 tır yardım malzemeleri gönderdi. Gönüllüler bu bölgelerde psikososyal çalışmalar yaptı. Depremden etkilenen Elazığımızda başta geçici barınma için tesislerini daha sonra ise depremden etkilenen ve ilimize gelen depremzedelerin kalıcı barınmaları için yine yurtlarını açtı. 5000 Depremzedeyi misafir ettiği yurtlarda depremin etkilerini silmek için Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürüttüğü anaokulu projesini, Sağlık il müdürlüğü ile iş birliği içerisinde doktor ve hemşireleri yurtlara getirerek sağlık odası oluşturarak hayata geçirdi. Her afette olduğu gibi bu afettede yine Gençlik Merkezi çalışanları ile psikososyal çalışmalar yaptı. Aile Politikalar Müdürlüğü ile çalışmalar yaparak vatandaşlara yardımcı oldu. Bayramlarda ve önemli günlerde ise depremzedeleri yanlız bırakmayarak yanlarında oluyor.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ Ülkemizde ve ilimizde yaşanan afetlerde almış olduğumuz talimatlar doğrultusunda il müdürlüğü olarak çalışanntüm personellerimize teşekkür ederek kurum, kuruluş ve tüm STK’lara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Rabbim birkez daha aynı şeyleri yaşatmamasını temenni ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
Afetlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü