19 Mayıs Türk'ün Makus Talihini Değiştiren İlk Kıvılcımdır…

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih IŞIKVER 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı.

19 Mayıs Türk'ün Makus Talihini Değiştiren İlk Kıvılcımdır…
TAKİP ET Google News ile Takip Et

19 Mayıs’ın Türk’ün makus talihinin değiştiği tarihi bir dönüm noktası olduğunu belirten IŞIKVER “Türk ve Türkiye Yüzyılı Türk gençliğinin iradesiyle tıpkı bir bayrak gibi yükselecektir. Bugünün gençliği geleceğin milli serveti, aynı zamanda milli şerefidir” dedi.

Türk Milleti Kutlu Varlığına Sahip Çıkmıştır…

IŞIKVER yayınladığı kutlama mesajında, “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması elbette tam bağımsızlık meşalesini tutuşturan ilk kıvılcım, vatanın kurtuluşuyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş istikametine atılan ilk adımdır.

Türklüğün makus talihi 105 yıl evvel Samsun kıyılarından Anadolu’ya dalga dalga uzanacak mücadele ruhuyla değişmiştir.

Türk milleti kutlu varlığına ve tarihi haklarına yüksek bir fedakârlık ahlakıyla sahip çıkmış, bu kapsamda tek yanlı ve aleyhe işleyen müzakere ve mütareke dayatmalarını cesaretle reddetmiştir.

Milli Mücadele yalnızca silahla, yalnızca sahnelenen kahramanlıklarla, yalnızca ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışıyla değil; asırlara sari akılla, usta siyasi manevralarla, emsalsiz stratejik kararlarla, kuşkusuz sabrın ve sebatın imkânlarıyla kazanılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi:

“Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Türk ve Türkiye Yüzyılı Türk gençliğinin iradesiyle tıpkı bir bayrak gibi yükselecektir. Bugünün gençliği geleceğin milli serveti, aynı zamanda milli şerefidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Türk gençliğini tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, Aziz milletimize en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.