Pandemi Haberleri

Pandemi Haberleri

Şehrin Gür Sesi 14 Yaşında

24 Ocak depremi ve pandemi dönemi başta olmak üzere şehrin yaşadığı problemleri cesurca ama yapıcı bir dille ortaya koyan ve hemşerilerimizin takdirini kazanan Haber Ayrıntı Gazetesi,14.yayın yılını kutluyor.

2 yıl aradan sonra işleri açıldı, hac malzemesi satan esnafın yoğunluğu başladı

Elazığ'da pandeminin bitmesinin ardından kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları hac malzemeleri satan esnafın yolunu tuttu. 2 yıl aradan sonra işleri açılan esnaf, gece geç saatlere kadar mesai yapıyor.

Elazığ’da pandeminin ardından ilk hacı kafilesi yola çıktı

Elazığ'da pandeminin bitmesinin ardından kutsal topraklara gidecek olan 254 kişilik ilk kafile yola çıktı.

Hizmetle Dolu 3 Yıl

Deprem ve pandemi döneminin tüm olumsuzuklarına rağmen; Fuar ve Kongre Merkezi, yeni terminal binası, şehir merkezinde iki adet yeraltı otoparkı, Engelsiz Yaşam Merkezi, Kent-Köy, Harput’taki çalışmalar, yeni bulvar ve çok sayıda park ile birlikte çok sayıda projeyi hayata geçirmekle birlikte yılların ihmaline uğrayan altyapı çalışmalarını başlatan Başkan Şerifoğulları, üç yıl içinde gerçekleştirdiği hizmetleri halkıyla paylaştı...

Turizm Gündemde Yok

Pandemi sonrası yoğun bir ilginin beklendiği Turizm sezonu açılmasına rağmen, geçen yıl yaşadığımız ve mahçup olduğumuz Baskil'de ki kanyonların yolunun olmaması ve turistik ve tarihi mekânlardaki eksikliklerin giderilmesi ve şehrin yerli ve yabancı misafirlerin ziyaretlerine hazır hale getirilmesi konusunda Valilik bünyesinde hala bir toplantı yapılmaması şehre duyarsızlık olarak yorumlanıyor.

Bir Başarı Hikayesi, 100 Projeden 71'i Tamam

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından üç yıl geçti. 24 ocak 2020 depremi ve pandemi döneminin tüm olumsuzluklarına rağmen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları bu kısa sürede birçok alanda şehre yüzlerce hizmet kazandırmayı ve halkın gönlüne girmeyi başardı...

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, “Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız”

Elazığ olarak aşılamada istenilen hedefe ulaşamadıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ' Aşı karşıtlığı ve kararsız vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün azalsa da aşılamada hala Türkiye ortalamasının altındayız. Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız' dedi.

Pandemiyi fırsata çeviren kadınlar, çini ustası oldu

Elazığ'da pandemide sıkılan ve bunu fırsata çevirmek isteyen kadınlar, Halk Eğitim Merkezi'nin EBEGEM bünyesinde açtığı geleneksel Türk el sanatlarından biri olan çini kursuna katılarak usta oldu.

Elazığ Belediyesi Hayvan Bakım Evi ziyarete açılıyor

Elazığ Belediyesi tarafından 2017 yılında yapılan ve pandemiden dolayı ziyaretçilere kapatılan Elazığ Belediyesi geçici Hayvan Bakım Evi, tedbirler doğrultusunda yeniden vatandaşların ziyaretine açılıyor.

Sağlık-SEN Elazığ Üniversite Şube Başkanı Aygüneş: Şiddet ne gece dinliyor ne gündüz

Aygüneş: Yıllardan beri sağlık çalışanlarının en önemli sorunları arasında yer alan şiddet, pandemi süreciyle birlikte yüksek öncelikli mesleki risk seviyesine tırmanmış bulunmaktadır.

Elazığ’da etkinlikler 15 gün süreyle yasaklandı

Elazığ'da 15 gün süreyle açık alanlarda yapılması planlanan her türlü etkinliğin yasaklandığı bildirildi.

KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Progamı Başvuruları Başladı

COVİD-19 pandemisinden etkilenen öncelikli sektörlerdeki mikro ve küçük işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmeleri ve istihdam seviyelerini muhafaza edebilmeleri için tasarlanan 'MİKRO VE KÜÇÜK İŞLETMELERE HIZLI DESTEK PROGRAMI' başlamış olup, programa son başvuru tarihi 31 Mayıs 2022'dir.

Tunceli'de Etkinliklere 15 Gün Süreyle Pandemi Kısıtlaması

Tunceli Valiliği, eylem ve etkinliklerin pandemi nedeniyle 15 gün süreyle kısıtlandığını açıkladı.

Elazığ’da açık alan etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklandı

Elazığ'da 15 gün süreyle açık alanlarda yapılması planlanan her türlü etkinliğin yasaklandığı bildirildi.

Elazığ’da vaka sayıları hızla düşmeye devam ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ'da korona virüs (Covid-19) vaka sayılarında düşüş hızla devam ediyor.

Kristal elma’da bir ilk!

Türkiye’nin en büyük reklam ödülleri kristal elma ödül töreni, pandemi sonrası ilk kez bu yıl düzenlenecek.

Elazığ'da Vaka Sayıları Ne Durumda ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre korona virüs vaka sayılarında düşüş, önceki haftalarda olduğu gibi bu hafta da devam ederken, aşılanma oranı da yükseliyor.

Deplasman yasağından habersiz 2 otobüs taraftar dışarıda kaldı

Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde oynanan Elazığ İl Özel İdare-Beşiktaş maçı için il dışında organize olan Beşiktaş taraftarları müsabakayı takip etmek için Elazığ'a geldi. Pandemi yasaklarından haberi olmayan siyah-beyazlı taraftarlar, karşılaşmayı takip etmek için salona giremedi.

Hazır giyimde ihracat 17.4 milyar dolardan 20 milyar dolara çıktı

Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen 17.4 milyar dolarlık bir ihracat yapan hazır giyim sektörünün, bu seneyi ihracatta yüzde 20 artış göstererek yaklaşık 20 milyar dolarla kapatması bekleniyor.

Elazığ’da açık alan etkinlikleri 15 gün süreyle yasaklandı

Elazığ'da 15 gün süreyle açık alanlarda yapılması planlanan her türlü etkinliğin yasaklandığı bildirildi.

Uzman doktordan dikkat çeken uyarı: Psikolojinin Covid-19’un seyrinde çok büyük bir etkisi var

Psikolojinin, Covid-19'un seyrine çok büyük etki ettiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Cihangiroğlu, 'Son zamanlarda yayınlanmış çalışmalarda da psikolojinin Covid-19 hastalığının seyrinde çok büyük bir etkisi olduğunu gösterdi. Biz de bunu görüyoruz. Panik olmayan, daha sakin ve selim bir şekilde tedavinin devamını sağlayan hastalarda, durumlarının daha iyiye gittiğini görüyoruz' dedi.

Aşılamada sarıya dönen Elazığ’da uzmanlar uyardı:

Korona virüs aşılama oranında yüzde 65'i geçerek sarıya dönen Elazığ'da, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Cihangiroğlu vatandaşları uyararak, Ben aşı oldum, bu hastalık bana bulaşmaz demeyelim. Bunların hepsi savaşa gitmeden önce aldığımız bir zırh gibiler. Okun vücudumuza isabet etmesini, silahın yaralamasını önleyecek etki gibi aşı da bu hastalığın bulaşmasını önlüyor dedi.

Sağlık Bakanı Koca: “Elazığ ikinci doz aşı oranında sarı kategorisine geçti”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Elazığ ikinci doz aşı oranında sarı kategorisine geçti' dedi.

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Gürtürk: "Kentte karantinaya alınan sınıf sayısı sıfırlanmak üzere"

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde il merkezindeki okulların müdürleri değerlendirme toplantısında ikinci kez bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Şuan aldığımız tedbirler neticesinde korona virüs nedeni ile karantinaya alınan sınıf sayımız neredeyse sıfırlanmak üzeredir' dedi.

Son 24 saatte korona virüsten 201 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 201 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 23 bin 948 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Elazığ’da aşılamada yükseliş, vaka sayılarında da düşüş sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre korona virüs vaka sayılarında düşüş devam ederken, aşılanma oranında da yükselme sürüyor.

Hastaların tehdit ve hakaretlerine aldırış etmediler, bir yılda 150 bin koronalıya ulaştılar

Elazığ'da bir yıl önce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde açılan, çalışanları öğretmen, memur ve sağlıkçılardan oluşan Pandemi Çağrı Merkezi, hastalardan aldıkları tehdit ve hakaretlere rağmen 150 bin çağrıya karşılık vererek önemli bir istatistiğe imza attı.

Yıllarca kaldığı Fransa’da en iyi fakültede doktora yaptı, köyüne dönüp tarıma başladı

14 yıl Fransa'da yaşayan ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Paris 1 Üniversitesi Sorbonne Fakültesi Coğrafya Bölümü'nden mezun olan Hava Arslan, şehir hayatından sıkılıp pandemiyi de fırsat bilerek doğduğu topraklar olan Elazığ'ın Karakörk köyüne dönüp tarıma başladı.

Son 24 saatte korona virüsten 188 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 188 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 30 bin 201 de yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Aşının gücü, Elazığ’da vaka sayılarını düşürdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yayınladığı insidans haritasına göre Elazığ'da uzun bir aradan sonra düşüş yaşandı. Vatandaşlar vaka sayılarının düşmesini, aşı oranının yükselmesine bağladı.