Hibe Haberleri

Hibe Haberleri

Elazığ'da yüzde 50 hibe ile tohum dağıtıldı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde DAP destekli yüzde 50 hibeyle 267 çiftçiye 80 ton Macar fiği tohumu dağıtıldı.

Elazığ'da sertifikalı tohum alacak çiftçiler kurayla belirlendi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen 'Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi' çerçevesinde Elazığ'da sertifikalı buğday, arpa, mercimek ve sarımsak ekim alanlarını artırmak için yüzde 75 hibeli tohumluk müracaatı yapan üreticilerin kura çekimi gerçekleşti.

Elazığda örnek davranış, döviz dolu çantayı sahibine teslim etti

Elazığ'da oto yıkamacıda çalışan işçi, aracın içerinde bulduğu döviz dolu çantayı sahibe teslim etti.

Elazığ’da 52 üreticiye süt sağım makinası dağıtıldı

Elazığ'ın 2 ilçesinde yüzde70 hibe ile finansman sağlanan proje neticesinde 52 yetiştiriciye süt sağım makinası dağıtıldı.

Elazığ’da Uzman Eller Projesi Hibe Sözleşmesi imzalandı

Elazığ'da Uzman Eller Projesine başvuru yaparak projeden faydalanmaya hak kazanan 16 girişimci ile sözleşme imzalandı.

Elazığ’da 257 yatırımcıya 3.5 milyon lira destek

Elazığ'da makine ekipman alımları çerçevesinde asil listede yer alan 441 yatırımcıdan 257 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandığını belirten Tarım ve Orman İl Müdürü Ali Kılıç, '7 milyon TL sözleşme bedeli üzerinden 3.5 milyon TL hibe ödemesi alındı' dedi.

Köye yerleşen 3 çocuk annesi kadın devletten aldığı destekle çiftlik kurdu

Elazığ'da şehir hayatından sıkılan 3 çocuk annesi Ayfer Yıldırım, eşini de ikna ederek köye yerleşti. Yıldırım, devletten aldığı yüzde 65 hibe ile çiftlik kurarak hayvan yetiştiriciliği yapmaya başladı.

Elazığ’da 3 bin 500 üreticiye 27 milyon TL hibe desteği

Elazığ'da 2021 yılında 3 bin 500 üreticiye yaklaşık 27 milyon TL hibe desteği verildi.

Elazığ’a 9 yılda 730 milyon lira yatırım kazandırıldı

2013 yılından bu zamana kadar toplam 462 adet projeye yaklaşık 337 milyon lira hibe ödemesi yaptıklarını belirten Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, 'Bunun karşılığında yaklaşık 730 milyon lira ilimize yatırım kazandırmış olduk' dedi.

Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Desteği başvuruları başladı. Kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlar e-Devlet, eski hükümlüler ise Adalet Bakanlığının ilgili birimleri üzerinden başvurularını 3 Aralık'a kadar yapabilecek.

Elazığ’da çiftçilere yüzde 75 hibeli sarımsak tohumu dağıtıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde 7 üreticiye yüzde 75 hibe destekli sarımsak tohumu ve ekipman dağıtımı gerçekleştirildi.

Palu’da çiftçilere yüzde 75 hibeli 28 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Yem Ekilişinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 80 çiftçiye yüzde 75 hibeli olmak üzere 28 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Hibe ve Kredi Destekli Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM), istihdama yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ’da 654 üreticiye 3.5 milyon TL’lik hibe desteği

2021 yılı Bitkisel Üretim ve Hayvancılık Altyapısını Geliştirme projeleri kapsamında Elazığ'da kabul edilen 10 projenin imza töreni gerçekleştirildi. Projeler dahilinde 654 üreticiye 3.5 milyon TL'lik hibe desteği verileceği kaydedildi.

Bingöl’de 139 üreticiye 516 adet damızlık koç ve teke dağıtıldı

Bingöl'de üreticilere yüzde 50 hibe ile 516 adet damızlık koç ve teke dağıtımı gerçekleştirildi.

Elazığ’da ''Görünmezi Görünür Kıl'' projesi açılış toplantısı yapıldı.

Elazığ hibe desteğiyle 15 ay sürecek olan ''Görünmezi Görünür Kıl'' projesi açılış toplantısı yapıldı.

Başkan Seyfettin Kara: Esnafım Sahipsiz Değildir!

Elazığ Elektronikçiler, Fotoğrafçılar ve Saatçiler Oda Başkanı Seyfettin Kara’nın girişimleri sonucu kendi odasına bağlı tüm esnafların faydalanması için federasyon nezdinde yapılan çalışmalar sonuç verdi. Hibe desteği kapsamına tüm oda üyelerinin faydalanacağını söyledi.

Ticaret Bakanı Muş, Her daim esnafımızın yanındayız

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 1 milyon 384 bini aşkın esnaf ve sanatkara 4 milyar 622 milyon liralık hibe desteğinin hayırlı olmasını dileyerek, her zaman esnafın yanında olacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan esnafa müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Birinci grupta yer alanlara 5 bin liralık hibe ödemeleri yapacağız. Destek vereceğimiz ikinci grupta ise vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz dedi.

Tüm Devlet Destekleri Bir Tık Uzaklıkta

Tüm devlet desteklerini tek bir platformda toplayan www.yatirimadestek.gov.tr, yatırım yapmak, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin yeni adresi oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kamu tarafından verilen hibe, teşvik ve desteklerin tek bir çatı altında sunulduğu internet sitesini videolu bir mesaj ile anlattı.

MÜSİAD DOST MECLİSİ KONUĞU TKDK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ Geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının yeni dönem de ilk konuğu Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz bey oldu. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ üyelerine Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) destek ve hibeleri hakkında bilgi verildi.

İSG RİSK DEĞERLENDİRME SİSTEMİ (O-IOHS) PROJESİNE START VERİLDİ

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın “İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar” bileşeni altında İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Hibe Programı (IOHS) uygulanmaktadır.

PANDEMİ SÜRECİNDE KIRSAL KALKINMA HAMLESİ İLE 2021’E GÜÇLÜ BİR MERHABA

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 07 Ocak 2021 tarihinde yatırımcıların beklediği müjdeyi verdi. Sayın Pakdemirli, “Toplam hibe desteği bütçesi 125 milyon avro yani yaklaşık 1.2 milyar TL olan PARD-II 10. Başvuru Çağrısı için ilanına çıktık” dedi. TKDK Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, “ Sayın Bakan’ımızın açıkladığı Pandemi Sürecinde Kırsal Kalkınma Hamlesini 2021’e güçlü bir merhaba diyerek başlıyoruz.

KIZ KARDEŞİM YEREL LEZZETLER HİBE PROGRAMI 2021 YILINDA DA GİRİŞİMCİ KADINLARLA BİRLİKTE

2019 yılının ardından 2021 yılında da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yerel eğitimlere ek olarak Ocak-Mart ayları içerisinde ikincisi düzenlenecek olan “Kız Kardeşim Hibe Programı” 4 aşama halinde gerçekleştirilecek.

ELAZIĞ TSO, AB HİBE PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Avrupa Birliği projeleri hazırlama ve uygulama hususunda önemli bir deneyimi olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası on yıllık aranın ardından yeniden bir AB Projesi uygulama hususunda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığında “Çevrimiçi Etkileşimli İSG Risk Değerlendirme Sistemi (O-IOHS)” başlıklı projenin protokolünü imzalamanın mutluluğunu yaşıyor…

CEVİZ VE BADEM FİDANLARI BASKİL'E HİBE OLARAK DAĞITILACAK

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Baskil Meslek Yüksekokulu ziyaret ederek, ilçe kaymakamı Mahmut Sami YILMAZ ile birlikte Baskil MYO Kampüs alanında belirlenen parsellere 2000 adet ceviz tohumu ekti.

YILMAZ;ZOR SÜREÇTE EKONOMİYE VE İSTİHDAMA KATKI SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörü İ. Sertaç Yılmaz, hem deprem hem de pandemi sürecinde ağır yara alan Elazığ ekonomisine katkı sunmaya devam ettiklerini belirterek; “Yatırım tutarı 27 Milyon TL olan 18 yeni projemizle daha sözleşme imzalayacağız. Hibe tutarı yaklaşık 15 Milyon TL olacak bu yatırımların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

TEK TIK’LA YATIRIM

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikleri bir web sitesi ile tek çatı altında topladıklarını açıkladı. Yatırım yapmak, iş fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin www.yatirimadestek.gov.tr adresini ziyaret edebileceğini ifade eden Bakan Varank, “Kamu kurum ve kuruluşlarımızın 241 farklı desteğine tek tık’la ulaşabilirsiniz.” dedi.

VEKİLLERİN 23 EYLÜL SINAVI

24 OCAK DEPREMİ SONRASI BELİRSİZLİKLER,PANDEMİ SÜRECİNİN GETİRDİĞİ OLUMSUZLUKLAR,TEŞVİK YASASINDA 6. BÖLGEDEN 4. BÖLGEYE DÜŞME İHTİMALİ, GİRESUN’DA Kİ SEL FELAKETİNDE ESNAFA VERİLEN HİBELER İLE İMKANSIZLIKLAR SEBEBİYLE ELAZIĞSPOR’UN TRANSFER TAHTASININ AÇILAMAMASI KARŞISINDA GİRESUNSPOR’UN AYNI SORUNUNUN HÜKÜMETİN KATKISI İLE AŞILMASI KARŞISINDA ELAZIĞLI VATANDAŞLAR, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN 23 EYLÜL’DE İLİMİZİ ZİYARET EDECEK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I BEKLİYOR.

TKDK’dan 1.2 Milyar TL’lik Yatırım Paketi Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 11 Mayıs 2020 tarihinde yatırımcılara müjdeyi verdi. Bekir Pakdemirli, “Toplam hibe desteği bütçesi 158 milyon avro yani 1.2 milyar TL olan PARD-II 9. Başvuru Çağrısı için ilana çıktık” dedi. TKDK Elazığ İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, “ Sayın Bakan’ımızın açıkladığı yatırım paketi müjdesinden inşallah Elazığ en iyi şekilde faydalanacaktır” dedi.