Elazığ Muhtarlar Federasyonu Konunun Cumhurbaşkanı'na İletilmesini İstedi

Elazığ'da yapıla sosyal konutların ödeme planları açıklandı ve kuraları çekildi.

Elazığ Muhtarlar Federasyonu Konunun Cumhurbaşkanı'na İletilmesini İstedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Muhtarlar Federasyonu tarafından sosyal konutlarla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada; “yeni ödeme planları açıklanınca gördük ki ortada bu insanlara ödül verilmesi gerekirken, gerek aylık ödemeler, gerekse peşinatlar yaklaşık iki katına çıkmış, zaten dar gelirli, kıt kanaat geçinen bu insanların bu şartlarda bu ödemeleri yapmasının gerçekten çok zor olduğu görülmüştür” denildi. 

Elazığ’da yapıla sosyal konutların ödeme planları açıklandı, kuraları çekildi.

Elazığ Muhtarlar Federasyonu tarafından yapılan konutların ödeme planı ile ilgili açıklama yapıldı.

“SOSYAL KONUT HAK SAHİBİ OLAN VATANDAŞLARIMIZIN BURADA HİÇ BİR SUÇU YOKKEN BU DENLİ MAĞDUR EDİLMESİ GEREK BİZLERİ GEREKSE VİCDAN SAHİBİ HERKESİ ÜZMÜŞTÜR”

Elazığ Muhtarlar Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında 2019 yılında Elazığ’da da TOKİ marifetiyle sosyal konut üretilmiş alınan başvurular sonucunda çekilen kurada yüzlerce dar gelirli vatandaşımız isminin kurada çıkmasından dolayı uzun yıllardır hayalini kurduğu kendi evine kavuşacağının sevincini yaşamaya başlamıştı. 2020 yılında hepimizi derinden yaralayan 24 Ocak depreminden sonra bu evler depremzedelere verilmiş, ki bu süreçte sosyal konutlardan hak sahibi olan vatandaşlarımız büyük bir duyarlılık göstermiş bu karara saygı duymuşlardır. Onlara bizzat bakan bey tarafından haklarının baki olduğu yeni konutların yapılacağı sözü verilmişti. Geçen günlerde yapılan konutlarda sosyal konut hak sahiplerinin konut kuraları çekildi. Buraya kadar hiç bir sıkıntı yok fakat yeni ödeme planları açıklanınca gördük ki ortada bu insanlara ödül verilmesi gerekirken, gerek aylık ödemeler, gerekse peşinatlar yaklaşık iki katına çıkmış, zaten dar gelirli, kıt kanaat geçinen bu insanların bu şartlarda bu ödemeleri yapmasının gerçekten çok zor olduğu görülmüştür. Sosyal konut hak sahibi olan vatandaşlarımızın burada hiç bir suçu yokken bu denli mağdur edilmesi gerek bizleri gerekse vicdan sahibi herkesi üzmüştür. Şehrin vekilleri bir takım girişimlerde bulunmuş, fakat kazanım diye sundukları ne bizleri ne kamuoyunu nede mağdur vatandaşları ikna etmemiştir. Biz siyasilerimizden daha ciddi girişimlerde bulunmalarını konuyu Ankara da gerekirse cumhurbaşkanımıza iletip bu mağduriyetlerin giderilmesini sağlamalarıdır” denildi.